Kontakt

Zaawansowana technologia ekranów

Inżynierowie Sharp nieustannie tworzą i udoskonalają nowe technologie na potrzeby monitorów. Już w 2007 roku przedstawiliśmy Advanced Super View (ASV), nową technologię, która charakteryzowała się najwyższym na rynku współczynnikiem kontrastu, najszerszym kątem wyświetlania i najszybszym czasem reakcji.

To był jeden z wielu kamieni milowych na naszej niekończącej się drodze ku coraz bardziej zaawansowanym i doskonałymnowym technologiom. Oto inne:

Nowa technologia płaskich ekranów

W 2012 r. Sharp była pierwszą firmą, która rozpoczęła produkcję paneli LCD ze stopów indu, galu i tlenku cynku (IGZO). To przełomowe rozwiązanie w zakresie technologii monitorów gwarantuje najwyższą rozdzielczość i jasność, a przy tym niezwykłą efektywnością energetyczną. Dzisiaj ta „nowa technologia” jest stosowana w wielu ekranach ciekłokrystalicznych.

Najnowsza technologia UV2A

Jedną z naszych innowacji w zakresie technologii ekranówjest UV2A. Ta idealnie dostosowana do potrzeb wielkoformatowych monitorów technologia  łączy w sobie wiele opatentowanych przez firmę Sharp materiałów, aby zapewnić wyjątkowo wysoki kontrast i najefektywniejsze wykorzystanie podświetlenia. Rezultatem są jasne, żywe kolory i niezrównana rozdzielczość obrazu, przy niezwykle niskim zużyciu energii. Czy można oczekiwać czegoś więcej od najnowocześniejszych monitorów?

Pionier w obszarze nowych technologii do tworzenia monitorów interaktywnych

Kiedyś budowanie wielkoformatowych monitorów dotykowych utrudniały ograniczenia dostępnej technologii, czyli podczerwieni. Takie monitory były cięższe i wrażliwe na warunki panujące w otoczeniu. Firma Sharp zastosowała inne podejście, dokonując przełomu dzięki technologii Projected Capacitive Touch i zaawansowanemu sterownikowi zapewniającemu szybsze techniki próbkowania. Wszystko to zawarto w eleganckim, przyjaznym dla środowiska, interaktywnym i płaskim ekranie BIG PAD o przekątnej 80 cali.

Ta najnowsza technologia ekranów dotykowych wielokrotnie zmniejsza ilość „szumów”, zapewnia zdecydowanie większą dokładność, umożliwia naturalne i płynne pisanie, a także niemal całkowicie eliminuje opóźnienia i błędy.