Kontakt

Przedstawiamy produkt Mini OPS

Nowej generacji rozwiązania Sharp z sektora digital signage oraz monitorów interaktywnyh opierają się o platformę Sharp Open Architecture, która obejmuje standard Mini Open Pluggable Specification (Mini OPS). Jego rozwój pozwala zaoferować klientom szeroką gamę kompaktowych, energooszczędnych produktów, które pomagają im lepiej odbierać wyświetlane treści, zarządzać nimi i udostępniać je.

Mini OPS zapewnia elastyczne, zintegrowane rozwiązania zarówno dla interaktywnych, dotykowych monitorów, jak i tradycyjnych wyświetlaczy profesjonalnych. Produkt pozwala również opracować nowe, zużywające mniej mocy, energooszczędne i kompaktowe rozwiązania w zakresie wyświetlania treści.

Oznacza to nie tylko wspaniałe możliwości instalowania innowacyjnych monitorów oraz wyświetlania atrakcyjnych materiałów, ale również sprawia, że monitory oparte o standard Mini OPS są dużo łatwiejsze w eksploatacji i zarządzaniu.

Nigdy więcej widocznych kabli, nieporęcznych, dodatkowych urządzeń zewnętrznych ani nieestetyczych i przeszkadzających przewodów zasilających. Dzięki modułom Mini OPS monitory Sharp pozwolą wywrzeć jak największe wrażenie wizualne bez obciążania użytkownika niepotrzebnymi problemami technicznymi i administracyjnymi. 

Mini OPS wesprze cię w każdej sytuacji - bez względu na to, jaki sposób połączenia monitora ze źródłem treści wybierzesz.

Moduły Mini OPS

Odbiornik PN-ZB03H Mini OPS HDBaseT

Moduł odbiornika został stworzony po to, by ułatwić transmisję sygnału wideo HDMI oraz innych sygnałów na długich dystansach dzięki przewodowi cat6 podłączonemu bezpośrednio do monitora.

Na drodze nie staną ci żadne kable zasilające, źródła zasilania ani urządzenia zewnętrzne. Prawdziwy charakter „plug-and-play” modułu pozwala użytkownikom z łatwością obsługiwać monitor.

Dzięki temu produktowi podłączysz odbiornik HDBaseT bezpośrednio do monitora Sharp i wyświetlisz nawet nagrania w jakości 4K. To doskonałe rozwiązanie dla każdgo monitora zamontowanego daleko od źrodła sygnału wideo. Uwaga: źródło sygnału będzie musiało zostać podłączone do kompatybilnego nadajnika HDBaseT.

Moduły Mini OPS

PN-ZB03PC Mini OPS PC

PN-ZB03PC to wydajny, jednopłytkowy moduł PC stworzony w standardzie Mini OPS. Dzięki wydajnej, kompaktowej, wysokiej jakości konstrukcji opartej na elementach półprzewodnikowych produkt stanowi idealny wybór dla trudnych warunków ciągłego użytkowania. Pólprzewodnikowy moduł działa cicho i niezawodnie dzięki pozbawionej wentylatorów strukturze.

Jeśli potrzebujesz prostego, estetycznego, bezkablowego podłączenia do monitora Sharp, PN-ZB03PC to produkt dla ciebie. Wydajny chipset graficzny pozwala odtwarzać nagrania nawet w jakości 4K przy częstotliwości 30 Hz oraz zapewnia dodatkową elastyczność dzięki dwóm gniazdom USB 3.0. Moduł jest kompatybilny z systemem Microsoft Windows 10 oraz posiada zainstalowane najważniejsze aplikacje Sharp.

PN-ZB03W Mini OPS Wireless

PN-ZB03W to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce bezprzewodowo podłączać do monitora wiele różnych urządzeń mobilnych. Moduł zawiera wszechstronny chipset dwukierunkowego połączenia bezprzewodowego, który zapewnia wszystkie korzyści płynące z obsługi własnych urządzeń użytkowników w łączności bezprzewodowej: moduł współpracuje z komputerami MAC i PC, smartfonami oraz tabletami. Oczywiście produkt pozwala też na szybki i łatwy montaż bez kabli ani zasilaczy.

Dzięki natychmiastowemu uruchamianiu funkcji Direct Drawing, którą posiada moduł PN-ZB03W, możesz w każdej chwili korzystać z monitora jak z tablicy interaktywnej oraz bezprzewodowo udostępniać ekran.

Funkcje i zalety

Standard Mini OPS rozszerza ofertę systemów oraz poprawia wrażenia użytkowników monitorów cyfrowych i komercyjnych. Posiada szereg zalet, takich jak:

  • Konstrukcja bez wentylatorów: zwiększa niezawodność i eliminuje części ruchome nawet w najmniejszych systemach.
  • Niewielkie rozmiary: obsługuje nowe, kompaktowe rozwiązania przy prawie o połowę mniejszych wymiarach niż w przypadku tradycyjnych modułów OPS.
  • Innowacyjność: oferuje wydajność i zalety najnowocześniejszych, energooszczędnych procesorów Intel® o niskim poborze mocy.
  • Nowe rodzaje podlączeń: obsługują transmisje wysokiej prędkości i pozwalają odtwarzać na przykład zachwycające nagrania w jakości 4K.
  • Energooszczędność: zmniejszenie kosztów energii dzięki energooszczędnym, przyjaznym środowisku rozwiązaniom.

System Open Architecture

Dzięki zastosowaniu formatu „open architecture” moduły Sharp Mini OPS oferują elastyczność zastosowań: są idealne do poszerzania możliwości monitorów, a jednocześnie ułatwiają montaż, użytkowanie, konserwację i modernizację rozwiązań digital signage. Ze względu na modułowy charakter produktów koszty związane z modernizacją lub modyfikacją konstrukcji monitora są wyeliminowane, tak jak kable (zasilacz, kabel monitora, kable HDMI i VGA) zwykle potrzebne do eksploatacji monitora. Modułowość daje też przewagę w potencjalnych przyszłościowych inwestycjach: odtwarzacze i wyświetlacze mogą być modernizowane niezależnie.

Energooszczędność

Rozwiązania oparte o standard Mini OPS zapewniają łatwość użytkowania połączoną z oszczędnością: możliwość podłączenia odtwarzacza bezpośrednio do monitora eliminuje konieczność używania kabli i zewnętrznych zasilaczy. Niski pobór mocy przekłada się na niskie koszty energii zużywanej przez systemy w standardzie Mini OPS, co z kolei obniża koszty eksploatacji.

Przykłady zastosowań

Wiele sklepów detalicznych posiada własny serwer treści cyfrowych lub komputer, który znajduje się w osobnym, chłodzonym pomieszczeniu na zapleczu. Jednak jeśli takie urządzenie znajduje się dalej niż 10 metrów od monitora, standardowe okablowanie nie zdaje egzaminu. Moduł Mini OPS HDBaseT pozwala zmierzyć się z wyzwaniem transmisji sygnału wideo na długich odległościach.

W dyspozytorniach służb ratowniczych moduł Mini OPS Wireless może obsługiwać przepływ informacji w kluczowych momentach. Zdjęcia albo nagrania z telefonu operatora mogą być szybko udostępnione większej grupie dzięki monitorom wyposażonym w moduł łączności bezprzewodowej. Decyzje odnośnie kolejnych kroków mogą więc być podejmowane najszybciej, jak to możliwe.

W zatłoczonych, ruchliwych miejscach, na przykład na lotniskach i w centrach handlowych, czas i przestrzeń to ograniczone zasoby, ale udostępnianie informacji ma tam znaczenie krytyczne. Moduł PN-ZB03PC Mini OPS PC jest wytrzymały, niezawodny, cichy i energooszczędny - stworzony do pracy w wymagającym otoczeniu, gdzie nieustanny dostęp do prawidłowych, spójnych informacji jest niezbędny.

W salach i pokojach konferencyjnych możliwość łatwego i skutecznego udostępniania ekranów własnych urządzeń użytkowników jest prawie zawsze niezbędnym elementem nowoczesnych form współpracy w zespole, szkoleń czy prezentacji. Moduł PN-ZB03W stwarza możliwość estetycznego podłączenia do kompatybilnego monitora Sharp BIG PAD oraz zapewnia elastyczne, wydajne rozwiązanie w zakresie interaktywnego wyświetlania treści.