Kontakt

Moduły fotowoltaiczne dla Twojego domu

Poznaj potrójne korzyści energii słonecznej

Wykorzystywanie fotowoltaicznej energii słonecznej jest w wielu aspektach korzystniejsze w porównaniu do innych źródeł energii. Łączy w sobie ona bowiem korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne, określane również jako potrójna linia przewodnia zrównoważonego rozwoju. Połączenie tych trzech perspektyw nie pozostawia żadnych wątpliwości, że fotowoltaika będzie miała coraz większy udział w pozyskiwaniu energii.

1. Korzyści dla społeczeństwa

Wykorzystywanie energii słonecznej kreuje nowe miejsca pracy (np. dla instalatorów) wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na instalacje fotowoltaiczne. Żadne inne źródło energii w bardziej istotny sposób nie przyczynia się tworzenia nowych miejscu pracy, a co za tym idzie do wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego. Na poziomie makroekonomicznym energia słoneczna pozwala państwom uzyskać większą niezależność, ponieważ słońce wszędzie świeci i dlatego rola importu energii może dostać ograniczona. 

 

2.  Korzyści finansowe/gospodarcze        

W wymiarze osobistym produkcja własnej energii zwiększa Twoją niezależność od energii z sieci elektrycznej i czyni Cię odpornym na częste podwyżki cen. Natomiast koszt instalacji modułów fotowoltaicznych w ostatnich dwudziestu latach spadł o aż 96% i trend ten – chociaż spowalnia – dalej się utrzymuje. To wszystko sprawia, że system energii słonecznej dostarcza najtańszej energii na świecie. 

 

3.  Korzyści dla środowiska 

Jak można by oczekiwać instalacje fotowoltaiczne są jednym z najbardziej przyjaznych środowisku źródeł energii. Korzyści dla środowiska zwiększają się wraz coraz z wyższą wydajnością ogniw PV. W zależności od regionu koszt środowiskowy może zostać zwrócony już po roku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że moduły firmy Sharp zaprojektowane są na 30 lat działania. 
   

Magazynuj energię i korzystaj z niej w ciągu dnia i w nocy

Moduły fotowoltaiczne produkują energię elektryczną tylko tak długo, jak świeci słońce. Szczególnie w gospodarstwach domowych zużycie energii elektrycznej i szczytowy czas jej produkcji przez system PV nie pokrywają się, ponieważ szczyt produkcji przypada na południe, a szczyt zużycia na godziny poranne i wieczorne. Rozwiązaniem jest magazynowanie energii słonecznej lub baterie słoneczne. Systemy dla gospodarstw domowych wyposażone w zapasowe baterie znacznie zwiększają niezależność od sieci elektrycznej. Jeden z naszych instalatorów może przygotować kompletny zestaw dla Twojego domu. 

✓ niskie rachunki za prąd      

✓ niezależność od sieci energetycznej

✓ energia odnawialna

Zamień słońce w prąd

Tylko w godzinę ziemia może zaabsorbować więcej energii ze słońca niż nasze społeczeństwa zużywają w ciągu roku. Spraw, by słońce było Twoim nowym dostawcą energii. Wytwarzanie energii elektrycznej ze światła słonecznego umożliwia efekt fotowoltaiczny. Każdy moduł fotowoltaiczny składa się z wielu ogniw, które wykonane są z krzemu, materiału półprzewodzącego. Ogniwa krzemowe absorbują światło słoneczne, a elektrony są wprawiane w ruch tworząc prąd elektryczny. Prąd stały (DC) jest przechwytywany przez cienkie metalowe druty na powierzchni ogniwa zwane palcami, a następnie opuszcza ogniwo przez grubsze metalowe druty zwane szynami zbiorczymi /szynoprzewodami (busbarami). Następnie w inwerterze solarnym prąd stały jest przekształcany w prąd naprzemienny (AC). Prąd ten może być wykorzystany bezpośrednio lub przechowywany w baterii.

Moduły PV są dostępne w różnych rozmiarach. Zwykle te składające się ze 120 ogniw typu half-cell stosowane są w mniejszych instalacjach dachowych, na przykład w gospodarstwach domowych. Większe moduły złożone ze 144 ogniw typu half-cell używane są w przypadku większych instalacji, na przykład elektrowni słonecznych.

Odkryj ofertę naszych modułów fotowoltaicznych

Jak zaopatrzyć się w moduły Sharp? Wypełnij formularz kontaktowy, a my przekażemy Twoje zgłoszenie instalatorowi działającemu w okolicy.

Moduły fotowoltaiczne   |   Wsparcie   |   Aktualności   |   O Sharp Solar

Śledź nasz profil na LinkedIn    |   Twitter   |   YouTube

Zapisz się na newsletter dla instalatorów, dystrybutorów i partnerów projektowych. Możesz to zrobić tutaj.