Kontakt

Prowadź zrównoważony biznes dzięki specjalnemu systemowi energii słonecznej

Dlaczego Twoja firma może być największym beneficjentem 

Ponieważ wiele firm zużywa większość energii w ciągu dnia, energia produkowana przez system modułów fotowoltaicznych dla biznesu może być natychmiast wykorzystana do zmniejszenia zapotrzebowania na energię z sieci. Nadmiar energii (zwłaszcza w weekendy, kiedy firma zużywa jej mniej) może być przechowywany w baterii lub przekazywany do sieci w ramach taryfy gwarantowanej, tworząc pasywny dochód dla firmy.
 

 

Zamień słońce w prąd

Tylko w godzinę ziemia może zaabsorbować więcej energii ze słońca niż nasze społeczeństwa zużywają w ciągu roku. Spraw, by słońce było Twoim nowym dostawcą energii. Wytwarzanie energii elektrycznej ze światła słonecznego umożliwia efekt fotowoltaiczny. Każdy moduł fotowoltaiczny składa się z wielu ogniw, które wykonane są z krzemu, materiału półprzewodzącego. Ogniwa krzemowe absorbują światło słoneczne, a elektrony są wprawiane w ruch tworząc prąd elektryczny. Prąd stały (DC) jest przechwytywany przez cienkie metalowe druty na powierzchni ogniwa zwane palcami, a następnie opuszcza ogniwo przez grubsze metalowe druty zwane szynami zbiorczymi/ szynoprzewodami (busbarami). Następnie w inwerterze solarnym prąd stały jest przekształcany w prąd zmienny (AC). 

Moduły PV są dostępne w różnych rozmiarach

Moduły fotowoltaiczne dla firm, instalowane głównie na dachach fabryk i biur, z reguły składają się ze 120-144 ogniw typu half-cell.

 

Magazynuj energię i zmaksymalizuj poziom jej wykorzystania

System modułów fotowoltaicznych produkuje energię elektryczną tak długo, jak świeci słońce. Szczyt zużycia energii w budynkach firmowych często przypada na południe, co koreluje ze szczytem produkcji energii przez system PV. Dlatego też baterie mogą nie być potrzebne. Można je jednak wykorzystać do maksymalizacji wykorzystania energii, jeśli w ciągu dnia lub w weekendy firma nie pracuje. Alternatywą dla korzystania z baterii słonecznych byłoby przekazywanie nadmiaru energii do sieci, stwarzając dodatkowe korzyści finansowe. Nasz partner zajmujący się instalacją będzie w stanie pomóc Ci określić, która opcja byłaby najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy!

Poznaj opinię naszych klientów

Jak zaopatrzyć się w moduły Sharp? Wypełnij formularz kontaktowy, a my przekażemy Twoje zgłoszenie instalatorowi działającemu w okolicy.

Moduły fotowoltaiczne   |   Wsparcie   |   Aktualności   |   O Sharp Solar

Śledź nasz profil na LinkedIn    |   Twitter   |   YouTube

Zapisz się na newsletter dla instalatorów, dystrybutorów i partnerów projektowych. Możesz to zrobić tutaj.