Kontakt

Interaktywny monitor BIG PAD i Sharp Pen Software: zaprojektowane tak, aby były łatwe w użyciu już za pierwszym razem

Sharp, 08.03.2017

Seria interaktywnych monitorów Sharp BIG PAD oferuje innowacyjny sposób pracy, interakcji z danymi, a także pracy grupowej. Ale co zrobić, jeśli nie mamy doświadczenia w pracy z monitorami interaktywnymi?

Nasz monitor BIG PAD zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby był łatwy w użyciu. Aby przejście od korzystania z tradycyjnej tablicy do obsługi monitora interaktywnego było proste, uczyniliśmy podstawową potrzebną czynność, czyli pisanie, tak wygodnym jak to tylko możliwe.

Dzieje się tak głównie dzięki oprogramowaniu Sharp Pen Software, które sprawia, że reakcja na dotyk jest wyjątkowo szybka, a pisanie przebiega niezwykle płynnie. Naszym zamiarem, zarówno w przypadku sprzętu, jak i oprogramowania, jest zapewnienie każdemu użytkownikowi szybkości działania, pewności siebie i wygodnej pracy – szybko i z minimalnymi zakłóceniami.

Pewność siebie jest szczególnie ważna dla nauczycieli, ponieważ muszą korzystać z technologii przed wymagającą publicznością i chcą przez cały czas zachować szacunek w oczach klasy. Naszym celem jest, aby nauczyciele byli w stanie ignorować podstawową technologię i pozostali pewni jej zalet, jednocześnie podejmując wyzwania edukacyjne.

Menu aplikacji Sharp Pen Software

Aplikacja Sharp Pen Software została specjalnie zoptymalizowana do współpracy z czujnikami dotyku w monitorze BIG PAD. Aby to osiągnąć, dokonano szeregu zmian w oprogramowaniu, aby uczynić je bardziej czułym i łatwiejszym w obsłudze.

Najbardziej widocznym tego przykładem jest sposób rozmieszczenia ikon w menu. Najnowsza wersja udostępnia użytkownikowi ikony w postaci kwadratowego panelu 3×3, który oferuje łatwy dostęp do ustawień i funkcji pióra.

Po zbadaniu, które ikony są najczęściej używane, umieściliśmy najczęściej używane funkcje na pierwszym poziomie, a inne, rzadziej używane funkcje dostępne na kolejnych poziomach menu.

Dla osób mniej biegłych w obsłudze aplikacji, np. początkujących lub rzadko korzystających, łatwy dostęp do najczęściej używanych funkcji jest doskonałym sposobem na zapoznanie się z oferowanymi narzędziami. Oznacza to również, że oprogramowanie nie zabiera zbyt wiele cennej przestrzeni ekranu, zmniejszając tym samym wrażenie „tłoku”.

Doświadczeni użytkownicy mogą zdefiniować, które ikony mają być wyświetlane na poszczególnych poziomach menu, ponieważ aplikacja stwarza możliwość dowolnej konfiguracji.

Interakcja z monitorem

Firma Sharp ułatwiła interakcję z monitorami BIG PAD, nie tylko dzięki doskonałej aplikacji Sharp Pen Software, ale także dzięki sprzętowi, którego można używać do pisania na ekranie.

Sharp oferuje dwa rodzaje piór: Pióra w technologii pasywnej i aktywnej. Pióro pasywne to podstawowe podejście do obsługi ekranu i działa w podobny sposób jak palec. Po dotknięciu ekranu aktywuje ono w ekranie czujniki pojemnościowe lub wykorzystujące podczerwień.

Dla wielu osób bardzo atrakcyjnym sposobem interakcji z ekranem jest korzystanie z pióra aktywnego, które jest znacznie bardziej wszechstronne. Za jego pomocą można z łatwością uruchamiać i wyświetlać interfejs użytkownika aplikacji Pen Software, natomiast czujnik nacisku na końcówce pióra umożliwia płynne pisanie z bardzo dużą precyzją.

Co więcej, pióro pozwala użytkownikowi na korzystanie ze skrótów, takich jak zmiana koloru pióra po kliknięciu przycisku, w celu szybkiego dostępu do innych funkcji menu. Każde pióro posiada własne, dedykowane menu, które może być wyświetlane nawet wtedy, gdy na ekranie piszą nawet cztery osoby jednocześnie.

Odręczne notatki na ekranie można szybko zamienić na tekst i zapisać za pomocą funkcji rozpoznawania pisma odręcznego na ekranie, co pozwala na wykorzystanie zawartości ekranu do wykonania czystych i czytelnych kopii notatek.

Dla jeszcze większej elastyczności, gdy monitor Big Pad znajduje się w trybie prezentacji, można użyć pióra aktywnego jako pomocy w prezentacji, z łatwością klikając w przód i w tył przez slajdy.

Korzystając z aplikacji Pen Software można również tworzyć notatki na temat dokumentów i slajdów, które można zapisywać we własnej sieci lub łączyć z serwerem w chmurze. Jedną z kluczowych korzyści płynących z zapisywania plików w chmurze jest to, że mogą one być łatwo dostępne dla innych.

Na przykład, jeśli jesteś nauczycielem, możesz przesyłać z chmury na ekran monitora plany lekcji lub przygotowane wcześniej dokumenty, a aplikacja pióra automatycznie uzyska dostęp do tych plików i katalogów w chmurze.

W miarę jak robimy notatki w klasie, aplikacja Pen Software może je automatycznie przesłać do chmury za każdym razem, gdy zapisujemy dokumenty w BIG PAD-ie. Dzięki podłączeniu interaktywnego monitora do sieci, można zaoszczędzić czas podczas pracy.

Duży panel sterowania BIG PAD został zaprojektowany tak, aby był intuicyjny i łatwy w obsłudze. Jeśli pracownicy mają obawy związane z przejściem na nową technologię, dostępne są szkolenia, które można zorganizować jako część procesu instalacji.

Jednak wielu użytkowników przekonuje się, że gdy po raz pierwszy zetkną się z aplikacją Sharp Pen Software i interaktywnym monitorem, wszelkie obawy dotyczące korzystania z tej technologii szybko znikają.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat interaktywnych monitorów Sharp BIG PAD i aplikacji Sharp Pen Software, prosimy o kontakt, a my zorganizujemy pokaz dla Państwa klasy lub biura.

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Social